Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
- ,,ȣ
Untitled Document

, , SymbioCity , , .

ICLD SKL International . , , ,, , ,, .

, , -.

- ...

:  1485  
: 27.03.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©