Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȁ ȣ
Untitled Document

, . :

  • / ?
  • / ?
  • !
  • ?

. , .

, , , SymbioCity , , .
ICLD SKL International . , , ,, , ,, .

:  1649  
: 29.03.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©