Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, „ “, ( , 31. 03 ) 17 .

, .

: . , 17:00 .
: „ “ - „“, 18:00 .

„ “ , .

„ “.

„ “ , „ 2018“.

:  1369  
: 30.03.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©