Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ
Untitled Document

,   - , 18 2018. , .   , 22   - , .

 , ,   , 弝 , , (, , ) . , .

:  1406  
: 30.03.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©