Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
“
Untitled Document

82 , 106 , , .


.

- 13.04.2018 18,00 . -6 , 1.

-6 : . , . 7- , 1 .

:. .18 ( ) 7- ( ), . 7 ( ) ,196 . , . . .31 68 , .49 - ( ) . 187 - . ,. . .114 . 236 .89 267 ( . ),. .3 2 , . .

 • ,

105
3 () 7 () .

4 () .
107
, 3% , , .
, .
109
.

 • :

17
( : ) .
, , .
29
.

.
.

30
, .

31
, .

:  1346  
: 10.04.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©