Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
-
Untitled Document

- 2 200. 6 , .

„“ . 120 000 , ࠠ .

.

:  1242  
: 12.04.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©