Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ CAF
Untitled Document

, COMMON ASSESSMENT FRAMEWORK (CAF) , , .

, .

CAF , 2017 55 , 3970 . CAF , 2013 .

:  1231  
: 13.04.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©