Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , 㠠 SymbioCity , , .

, , ,, “, ,,“ . .

18 , .

, , . .

, 23 , , 12 .

ICLD ( ) SKL International ( ), .

:  1418  
: 19.04.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©