Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, , . 113 140 . , “ “, .

, , , .

- , , : 140 24 1905 . . , , , . , , , , . , , , .

, , . - . “ “ “ “.

“ “, .

:  1437  
: 23.04.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©