Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ

( . 66/2004, 139/2008 99/2009, 149/2014 150/2015), :

26.04. 2018. () .
05 07
, .
.
(, ) .
231 881: 230 231.

:  1400  
: 24.04.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©