Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

25.04.2018 , -. „ ȣ ” - ,, ,, ,, ,, .

,,,, - , „ ȣ ” .

.

, , , , - ,, ,, - , ,,. ,,- ,, ,, .

"" 4 10 , - , , 6 : , , , , .

"" , ,  , 򠠠 , , , .

.
„ “.

:  1529  
: 25.04.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©