Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
2018
Untitled Document

ғ , , 3 2018 . - , , , , , . .

ғ , , 3 , , 10 5 , 5 . , 19 , 23 , 2 4 5 . ғ 800 .

, , , , , .

:  1481  
: 26.04.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©