Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ “
Untitled Document

„ “ „“. a 140 . - 100 . „“ .

: . , , 400 , , .  , 1500 3000 . . 

:  1385  
: 30.04.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©