Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

, , 7. - . , , , .

- , . , . .

- , , . „ , , ,   . , , . , , , , , - - .

. „ . , ,   , . . , , 40%, 36- 2016-2017 . 9 , . , 2016 2017 58 , 2017 2018 51 . . - . 2008 , 2000 , 800   , 弝 .

:  1671  
: 07.05.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©