Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
- ȣ ȣ
Untitled Document

, 13- . , , .
.

. , . , - .

, .

, , , .  . - . , . . . - .

, .

.
: , , , , , , .

:  1434  
: 09.05.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©