Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

( . 66/2004, 139/2008, 99/2009, 149/2014 150/2015) , „ “ 15 16.05. 2018 ( ), , „ “ , „ “ , „ “ „ “ „ “ , “ , „“ , „ “ , „ 7.“, „ “ , „ “ , „ “ , „ “ „ “ .

:  1414  
: 11.05.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©