Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ ē
Untitled Document

9- , 73 , .
, , .

  • - . . . . , . . , -

. - , 蠠 , . , .
, .

, .

:  1349  
: 12.05.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©