Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
2018
Untitled Document

„ . “, „. “ , „. “ “ “, M 2018 „. “ . „“ .

, .

  • - , . , . , . . , . , , , . , , . , . , - - 10 .

  2001 , 2007 . „“ , , , , , , . 

:  1499  
: 18.05.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©