Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
. ȣ
Untitled Document

24 , , , „“ K.

, 0 „. “.

  • . . „“ , . - .

. “ 20:30 . .

:  1327  
: 24.05.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©