Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

( . 66/2004, 139/2008 99/2009, 149/2014 150/2015), ࠠ :

31.05. 2018. () .

䠠 05 07

, .

.

(, ) .

231 881 230 231.

:  1309  
: 29.05.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©