Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ-
Untitled Document

, . , . , , . .

  • - .
    . . - 1967 . , . , , , , .
    . . , , , , , .
    , , , , , -
    - .

.

:  1403  
: 31.05.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©