Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, . , , .

, .
, , , , .

  • , . 30- . , , . . . . . 10- , . . , - .

.

  • . . 600 3 000 . 600 . . , . . - „“ .
  • 6-7 . , ““ . - .

„“ .

„24 “ „“ .

  • , , „“ , . , , . - .

. 堠 .

(: )

:  1385  
: 01.06.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©