Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
2018
Untitled Document

- 2018 , 3- . 10 5 10 . . , - , .

  • - 1025 . , . . , . . . . . ғ . 10 , 5 - - 1 .

10 . . .

5 , , , . .
, ғ , , .

:  1412  
: 01.06.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©