Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, . , .

. .

  • - , , ࠠ . . - .

.

  • - , . . . . - , .

15 12 .

:  1316  
: 01.06.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©