Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

, (02.06.2018 .) , . , . .

  • - . . - , , , 弝 , . , 弝 .
    . , ., , , , -
    .

, , , , . - . 輓 , , , . - , . . - . 輓 .

:  1345  
: 02.06.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©