Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ
Untitled Document

““ , . ༝ , .

  • - . 2 11 , , 15 9 . , . , , .

:  1287  
: 05.06.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©