Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
/ Γ
Untitled Document

, , , , / Γ.
Γ , .

, Γ Γ. , . , . , .

, 弝 .

:  1417  
: 06.06.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©