Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, .

, Laktive Tourism (7-11 2018 ). .

: , , , , , . , , .
2-5 2018 , , , .

:  249  
: 08.06.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©