Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȁ Σ
Untitled Document

20 23 , .

ࠠ 40 , , , .

༝ .

, , 100 . .

:  532  
: 08.06.18

Настани

Јун 29 Меѓународен филмски фестивал

Јул 3 Свети Наум Охридски Чудотворец

Јул 6 Годишнина од формирањето на првата востаничка чета во с. Велгошти

Календар на настани

Актуелни информации


Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©