Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ Σ , ē
Untitled Document

1.200 , .

  • - , 1.200 , 9 500 . , , , , , .

, . , , Golden beach, , 5 , , , 8 .

  • - , , . , , , , , . , , .

:  433  
: 11.06.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©