Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
. ȣ
Untitled Document

, ,, -”, 22.06.2018 , , - . - . . .

. 19 .

1999 . . „ “ , , . „ -” , . - , . . .

, , . , , , . . , 2015 2017 .

:  577  
: 19.06.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©