Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

- , . , 31 800 . , .

- 弝 , . , . . , 30- . , - .

, , 27 , .

- . , . , , , - .

- . 17 . .

:  445  
: 25.06.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©