Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Γ
Untitled Document

„ “,

 

Ѡ Р

:

1.

2. , , : , .„ “.57 : ;

3. ;

4. 31.07.2018 ;

5. - 08.08.2018.

30.000 , „ “, , .

:  486  
: 02.07.18

Настани

Сеп 28 Меѓународен ден на Бошњаците

Окт 6 Годишнина од смртта на Цар Самоил

Окт 7 Европски ден на туризмот

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©