Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

(OWHC), 1.000 .

  • . , .
  • , ?

:

  • 18 28
  • - ( 500 )
  • :

-
- ?
- ?
- " "? 100 ?

  • !

..
, ( : , -, . - ).
A

( PDF word ) ( 15 2018 ) - : welterbe@regensburg.de

( ) : https://www.ovpm.org/en/young-travelling-scholarship

:  500  
: 02.07.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©