Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ
Untitled Document

e , .

o , . 80% 01.01 30.06.2018 .

() , . . , .

2 . , .

( ) , .

: .

:
-
-
-
- ( )

:  851  
: 03.07.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©