Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

, „ . “ , , , „ 100 “ . , . - , „ . “ .

- , , 100 , , .

, , „ “. , , „ . “ , , .

„ . , . , . , . , , 19 , . è 1945 , . “- .

, , , , . , , . ༝ , - .

- , - - . 20 , .

:  426  
: 05.07.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©