Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ō -
Untitled Document


a

-

.

,
( ̓, .190/2017), 1 2018

,

(-) ,
-


,
.

, ,

.

e-pdd.ujp.gov.mk. ,

ӣ. , - .


,
/
,
.,

, .

:  437  
: 06.07.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©