Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Σ 1
Untitled Document

, , ,  1   . -  .

, , , .

-  , , . . ,  .

  , , , , 弝 .

, , .

-  , , . , , ,  .

, , , .

:  312  
: 11.07.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©