Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

39 40 (. ̓ .5/2002) 26 31 (. .8/2007), :


, , 13.07.2018 () 10,00 .
.
:

͠

1. - .


,

:  410  
: 12.07.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации

 • Σ


 • 2018

  Информации од урбанистичката сфера

  Информации за даночни обврзници

  Корисни линкови


  360

   

  Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©