Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
58. Γ
Untitled Document

, , , , , 58. „ “.

58 . , , ༝ .

, , , .

, ༝ , .

, , , , .

„ “ 800 27 .

:  412  
: 13.07.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©