Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ Ł
Untitled Document

, , ༝ , , , , .

, . , , . , .

, ,     ,   .

, , , . , .

.

:  370  
: 13.07.18

Настани

Јан 27 Свети Сава празник на српската заедница

Фев 6 - Годишнина од смртта на Григор Прличев - Културна манифестација: „Прличеви Беседи“ - Патронен празник ОУ „Григор прличев“

Фев 9 Годишнина од смртта на Кирил Прличев

Календар на настани

Актуелни информации


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©