Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ţ 30- ΍
Untitled Document

J 30- , 20 21 ( ) . - .

- 30- . - .

.

- , ., . , , - .

, 21 堣 , , , , . 15 , .

, , 2017 . 21 () ( ), 20 , 21 .

, 30 .

:  383  
: 19.07.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©