Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ţ 30- ΍
Untitled Document

, , 30- , . , .

- , , , - 30 . , .

 , , . , , .

, , .
. , , , , .

, 堠 30- . , , .

, 堣 , , , , . 15 , .

, , 2017 . 21 () ( ), 20 , 21 .
, 30 .

:  424  
: 20.07.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©