Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

( . 66/2004, 139/2008 99/2009, 149/2014 150/2015), ࠠ :

ࠠ 26.07.2018 . () ( ) . 21 06 .

. . , , , .
.

(, ) .

231 881: 230 231.

:  189  
: 23.07.18

Настани

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Ное 22 Ден на албанската азбука

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©