Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
!
Untitled Document

30 .

( ) 8 - 15 ༝ .

- 150 .

:  247  
: 27.07.18

Настани

Окт 18 Патронен празник на ОУТУ „Ванчо Питошески“

Окт 23 Ден на македонската револуционерна борба

Ное 7 Ден на ослободувањето на Охрид

Календар на настани

Актуелни информации

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©