Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Untitled Document

. , , „ “ .
, .

- , , . , , , , .

.

- . , .   - .

“ “, , .

- . . 7 18 600 ². , , , 1100 ². 2 200 ², . , , , .

Ohrid Mall. Toja 10000 ² 7 500 ² . Ohrid Mall .

:  706  
: 01.08.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©