Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
39-

, , .

, , . .

2,5 30- , , .

, 10 16 16 .

39- .

:  540  
: 02.08.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©