Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
Ō
Untitled Document

. . .

, ...

Ō

10-11 , 2018 , -

  • (10.08.2018)

17:00

21:00
21:15 ( )
24:00

  • ( 11.08.2018)

17:00

21:00 ( )
24:00

:  595  
: 10.08.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©