Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
ȣ
Untitled Document

, , . .

- , 䠠  , ༝ , .

10 . . 12 , 10 . „“, „ “ „“.
, 4 6 , 10 . . 34 12 , 3 , 2 , 4 , 6 . 7 „“, „“ . . 80 13 .
.

:  1334  
: 13.08.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©