Ohrid - City of UNESCO

Локална самоуправа

Додатни информации

::
. ȓ
Untitled Document

, . . 250 275 , 3 .

- , . . . . , - .

- . . , 11 500 . 3 , , 250 , 275 . 24 15 . . , 弝 - , .

, 25 , , .

:  1049  
: 16.08.18

Настани

Фев 27 Годишнина од смртта на гемиџијата Марко Бошњаков

Мар 7 Ден на албанската просвета

Мар 8 Меѓународен ден на жената

Календар на настани

Актуелни информации


: ȓ


2018

Информации од урбанистичката сфера

Информации за даночни обврзници

Корисни линкови


360

 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©